Koks tobulos tėvystės sėkmės receptas?

Vaikų ugdymas yra sudėtingas ir painus procesas. Informacijos apstu, tačiau ji skirtinga. Blogiausia, kad nėra vieno teisingo recepto ar kelio, kuris tiktų visoms šeimoms ir garantuotų, kad bus užaugintos savimi pasitikinčios, empatiškos ir laimingos asmenybės.

Nagrinėdama problemas, su kuriomis susiduria tėvai, pastebiu vieną esminį reiškinį, kuris priveda prie chaoso. Tai kraštutinumai. Norisi garsiai įvardinti kas yra tobulos tėvystės receptą – BALANSAS.

Kai kažko yra per daug ar per mažai, tuomet ir prasideda visos bėdos. Nekalbu apie dvimečio isteriją parduotuvėje ar nenorą išjungti televizorių, tačiau besaikis vaiko lepinimas ar negebėjimas skirti kokybiško laiko vaikui tampa kraštutinumas, kuris anksčiau ar vėliau iššauks dar didesnes problemas.

Vaikui reikia meilės, apkabinimų, dėmesio. Tačiau ne mažiau reikalingos ribos, taisyklės, susitarimai. Suprantu, kaip gali būti sunku pasakyti “ne” verkiančiam vaikui, tačiau dešimtas saldainis, trečia valanda prie planšetės ar nenoras dėtis šalmą jau yra disbalansas.

Kaip neprarasti nuovokos išlaikant balansą? Užduokite sau klausimus:
• Tai vaiko poreikis ar noras? Vaikas nori dar vieno ledo, tačiau ar jam jo reikia?
• Koks bus rezultatas ilgalaikėje perspektyvoje? Antras ledas jau viršytų visą vaiko pridėtinio cukraus dienos normą. Ar nuolat per didelis suvartojamo cukraus kiekis turės poveikį jo sveikatai paauglystėje?
• Kaip mano vaikystės patirtys lemia sprendimą? Tėvai manęs nelepino, todėl mano vaikas gaus viską, ko nori.
• Kaip mano būsena daro įtaką sprendimui? Esu pavargusi, todėl geriau vaikas gaus antrą ledą, nei klyks pusvalandį.

Tėvystė iš esmės yra sudėtingas procesas ir yra be galo svarbu įsisąmoninti, kad niekada nebus viskas tik gerai. Bus gražių dienų, bet bus ir neigiamų emocijų, nuovargio ir ašarų. Svarbiausia atkreipti dėmesį, kad bendras gerų dienų skaičius savaitėje būtų didesnis nei blogų. Jei visos dienos yra tik geros, taip pat priimčiau kaip kraštutinumą, nes arba pildomi visi vaiko norai arba galima įtarti raidos sutrikimus, kadangi visi vaikai turi jausti pyktį, liūdesį, nusivylimą.

Balansas (besąlygiška meilė + ribos, taisyklės) = tobula tėvystė.

Balansas (besąlygiška meilė + ribos, taisyklės) = tobula tėvystė.

Noriu padrąsinti ieškoti informacijos, pagalbos ir sprendimų jei jaučiate, kad krypstate į kraštutinumus.