Skip to content

Rytiniai įpročiai

I-ASIS LAVINAMASIS RINKINYS "RYTINIAI ĮPROČIAI"

Didžiausia dovana, kurią tėvai gali suteikti vaikams, yra savarankiškumas. Ir pradėti visą šį procesą kviečiame nuo rytinių įpročių lavinimo.
Labai svarbu paminėti, kad planuojama išleisti 12 rinkinių, kurie bus susiję tarpusavyje ir daugumą užduočių kortelių ar kitų elementų galėsite panaudoti ne vienoje temoje. Taip bus išlaikomas ugdymo tęstinumas.
Mūsų tikslas – kad šis rinkinys ne tik ugdytų labiausiai vaikui gyvenime prireiksiančius įgūdžius, bet ir padėtų kokybiškai kartu praleisti laiką visai šeimai.
Linkime nepamirštamo ir naudingo laiko su vaiku, smagių patyrimų ir efektyvių rezultatų. Ir pagaliau prisiminkime, kad dar niekas nėra gailėjęsis, jog praleido per daug laiko su savo vaiku.

RYTINIŲ ĮPROČIŲ KORTELĖS

I užduotis

Kaip atrodo rytinis chaosas? Mama net prakaituodama laksto: pažadina ir aprengia, gamina pusryčius, įdeda užkandžių, nuprausia vaiką, valo dantis, o išvažiavusi prisimena, kad ir vėl neišgėrė vitaminų. Ar kada pagalvojote, kaip būtų smagu, jei jūsų vaikas kiekvieną rytą pramerkęs akis su džiaugsmu bėgtų valytis dantis, pats pasiklotų lovą ar susidėtų užkandėlę ir jo nereikėtų daugybę kartų raginti tai padaryti? Visa tai visiškai realu, jei savo vaiko rutiną paversite smagiu žaidimu!

Rinkinyje rasite 8 rytinių įpročių korteles, kurios padės kokybiškiau bei nuosekliau ugdyti įpročius ir kiekvieną rytą padarys įdomesnį. Naudojimo instrukciją rasite rinkinyje.

VAIKŲ DANTŲ PRIEŽIŪRA

II užduotis

Apie 95 proc. pirmokų Lietuvoje turi arba yra turėję sugedusius dantis. Tuo tarpu Norvegijoje tokių vaikų yra tik 5 proc. Gydytoja odontologė Valentina Kvaraciejienė supažindins su vaikų dantų priežiūros pagrindais: kaip valyti, kokį dantų šepetuką ar pastą naudoti ir kaip užtikrinti, jog vaikų dantys būtų sveiki.

Rinkinyje rasite 3 dantų priežiūros užduotis vaikams, kurios parengtos bendradarbiaujant su didžiausiu odontologijos klinikų tinklu Lietuvoje CLINIC | DPC.

 • DANTUKŲ VALYMO GRAFIKAS IR LIPDUKAI. Ši užduotis skirta skatinti vaikų įprotį nuosekliai išsivalyti dantis ryte ir vakare. Kuo anksčiau įgus, tuo lengviau šis įprotis išliks visam likusiam gyvenimui.
 • DANTŲ VALYMO REIKMENŲ SĄRAŠAS. Ši užduotis skirta pasitikrinti / įsigyti tinkamas dantų priežiūros priemones, skatinti vaikų supratimą apie dantų priežiūrai naudojamus reikmenis ir jų tinkamumą.
 • DANTŲ PRIEŽIŪROS PASAS. Linkime, jog šis pasas taptų padrąsinimu vaikui lankantis pas odontologą. Rekomenduojame pas šį gydytoją pirmą kartą vykti dar nesusidūrus su dantų problemomis. Taip vaikas susipažins su kabinetu, įranga, gydytoju ir kitą kartą apsilankymas neatrodys toks bauginantis, nes vaikui aplinka jau bus pažįstama.

Clinic DPC gydytoja odontologė Diana Markauskienė dalinasi patarimais ir įžvalgomis kaip susidraugauti su odontologu ir kaip elgtis tėvams, kad tokios baimės neatsirastų.

VAIKŲ DANTŲ PRIEŽIŪRA

III užduotis

Tėvų atsakomybė nuo pat mažens skiepyti sveikos gyvensenos įpročius ir rodyti pavyzdį, todėl vienas geriausių dalykų, kurio galite išmokyti savo vaiką – kartu valgyti sveikus pusryčius, kurie yra svarbiausias dienos maistas. Nuo pusryčių ar vėlesnio užkandžio labai priklauso vaikų savijauta, jų sugebėjimas įsisavinti naują informaciją, žinias, bendravimas su bendraamžiais ir mokytojais, auklėtojais. Įrodyta, kad kasdien pusryčiaujantys vaikai geriau mokosi, pasižymi geresne atmintimi, rečiau turi viršsvorio nei jų bendraamžiai, kurie nepusryčiauja.

Eglė Juzumas, maisto fotografė ir Instragram paskyros @mano.vaikas.valgo.viska autorė dalinasi patarimais ką valgyti pusryčiams ir kaip įveikti vaiko išrankumą maistui.

Rinkinyje rasite užduotį, kuri padės ne tik paįvairinti pusryčius, skatins vaiką savarankiškai nuspręsti ką valgyti ir paįvairins meniu.

KĄ REIKIA ŽINOTI APIE VITAMINUS?

Viena iš ryto rutinos kortelių yra “Išgerti vitaminus”. Vaikų ligų ir neonatologijos gydytoja rezidentė Erika Žėkaitė-Vaišnienė, Instagram paskyros @mamytologija autorė supažindins su vitaminų trūkumo požymiais, papasakos apie perdozavimo riziką, alergiją vitaminams ir kokių vitaminų reikia lietuviams.

UŽKANDŽIAI VAIKAMS

IV užduotis

Tėvams dažnai kyla klausimas, kaip suruošti mažiesiems kuo geresnę ir sveikesnę priešpiečių dėžutę. Suaugusieji stengiasi subalansuoti vaikų mitybą, tačiau atžalos neretai būna išrankios ir atsisako sveikesnių užkandžių. Eglė Juzumas pasidalins patarimais, kaip susidraugauti su vaikų išrankumu planuojant pilnaverčius užkandžius.

Rinkinyje rasite užduotis, kurių pagalba pasigaminsite užkandžių dėžutę ir kartu su vaiku galėsite susiplanuoti sveikus užkandžius.

KAIP UGDYTI VAIKŲ SAVARANKIŠKUMĄ?

Pagrindiniai vaikų protiniai bei elgsenos įpročiai susiformuoja dar prieš pradedant eiti į mokyklą. Kuo vėliau, tuo sunkiau tampa juos pakeisti, taigi padėti vaikui ugdytis savarankiškumą turėtume pradėti nuo pat mažų dienų. Kodėl savarankiškumas vaikams toks svarbus ir kaip jį ugdyti – dalinasi YTėvai kūrėja Vaida Podelienė.

Dėkojame, kad įsigijote šį rinkinį. Linkime smagaus mokymosi ir, svarbiausia, jaukaus bendravimo pasitelkiant šį rinkinį. Nepamirškite, svarbiausias tikslas – visiems smagiai praleisti laiką ir išmokti kažko naujo!

“Rytiniai įpročiai” rinkinys sukurtas bendradarbiaujant su:

 • Eglė Juzumas, maisto fotografė ir tinklaraštininkė (@manovaikasvalgoviska)
 • Erika Žėkaitė-Vaišnienė, vaikų ligų ir neonatologijos gydytoja rezidentė (@mamytologija)
 • Valentina Kvaraciejienė bendrosios praktikos gydytoja odontologė (@dr.valentinakvaraciejiene)
 • DPC Clinic Odontologijos klinikų tinklas Lietuvoje ir Londone (@clinicdpc)

Prie šio projekto įgyvendinimo prisidėjo:

 • Grafikos dizainerė Gretė Milkintė
 • Kalbos redaktorė Gabrielė Rubežiutė – Šakinienė
 • Filmuotojas ir montuotojas Mantas Kerevičius
 • Fotografė Asta Černė

Ačiū, kad įsigijote šį rinkinį.
YTėvai įkūrėja Vaida Podelienė