Tėvo santykiai su vaiku po skyrybų

Po skyrybų vaikas dažniausiai lieka gyventi su vienu iš tėvų. Lietuvoje tik 5 proc. vaikų lieka augti su tėvu.
Tėčiai, kurie turi tik pasimatymus, neretai pradeda tolti ir ilgainiui praranda tvirtą ryšį su vaiku. Santykiai tampa “Kaip sekasi? Gerai…”.

Kodėl taip nutinka? Visuomenės suvokimas, kad vaikai po skyrybų mamos reikalas? Stereotipai, kad tėtis moka alimentus, o mama augina? Mamos saviniškumas ir “aš žinau geriau” požiūris? Nežinojimas kaip tą ryšį kurti, stiprinti, palaikyti? Vieno atsakymo nėra. O jei ir būtų, tuomet neretai viską apsunkina įtempti santykiai su vaiko mama. Kad ir kokie nesutarimai būtų, tačiau vaikui ypač svarbu turėti ryšį su abiem tėvais. Kelios idėjos kaip tą padaryti.

KURKITE TRADICIJAS. MAŽAS. TIK JŪSŲ.

 1. Pasimatymų idėjos.
  • Skanėstų pasimatymas (Donut’sai, spurgos ar kitas mėgstamas skanėstas su kakava šeštadienį).
  • Kulinarinis pasimatymas (gaminkite įvairiausių formų sausainius, vaisių kokteilius, karštus sumuštinius. Jei ką ir sudeginsite ar bus nevalgoma, užsisakykite maisto į namus ir kitą kartą pabandykite dar kartą. Bent bus iš ko pasijuokti 😉
  • Naujo skonio pasimatymas (paragaukite nematytų vaisių,  naujo sūrio, naujų traškučių ar kažko, ko nesate ragavę Jūs arba vaikas).·      Skanėstų pasimatymas (Donut’sai, spurgos ar kitas mėgstamas skanėstas su kakava šeštadienį).
  • Naujų vietų pasimatymas (atsispausdinkite žemėlapį su lankytinomis vietomis (Jūsų miesto, apylinkių ar visos Lietuvos) ir aplankę pažymėkite).
  • Filmų vakaras (kartu ruoškitės jam: nusipirkite skanėstų, užsisakykite picą. Žiūrėkite filmus, kurių yra kelios dalys: Haris Poteris, Bethovenas, Vienas namuose, Žiedų valdovas, National Geographic serijos ir t.t. Išlaikykite tęstinumą).

Bendras hobi (pagalvokite kas patinka JUMS. Įtraukite ir vaiką. Irklentės, žvejyba, kartingai, pasivaikščiojimai, fotografija, programavimas, Haris Poteris, maisto gaminimas ir t.t.?).

KALBĖKITE.

Papasakokite kaip sekasi Jums. Kas vyksta Jūsų gyvenime. Tai skatins vaiką papasakoti ir apie save.

 1. Papasakokite kaip sekasi Jums. Kas vyksta Jūsų gyvenime. Tai skatins vaiką papasakoti ir apie save.
 2. Pažaiskite kalbėjimo žaidimus: 
 • Neplepučių žaidimas: vienas pasako tris dalykus, iš kurių tik vienas yra tiesa. Kitas spėja. Ir atvirkčiai.
 • Atspėk daiktą: vienas sugalvoja daiktą, kitas bando atspėti užduodamas klausimus. 
 • Viena raidė: vienas po kito sako daiktus iš tos pačios raidės, kol vienas pritrūksta žodžių.
 • Pasakokite anekdotus, juokus. Vaikams (ypač mokyklinio amžiaus) jie tikrai patinka.
 • Pasakokite apie dalykus, kuriuos žinote arba domitės (kodėl dinozaurai, mamutai išnyko, iš kur atsiranda vėžys, kaip jis gydomas, kodėl tirpsta ledynai, kodėl dykumoje nėra vandens, kodėl žmonės turi sportuoti, kaip daromos taruiruotės ir t.t.).

Noriu padrąsinti tėčius kurti santykius su vaikais. Reikia įdėti šiek tiek darbo, pastangų, kad vaikams užaugus vis dar turėtumėte šiltus santykius. Galiu tik garantuoti, kad visas įdėtas darbas tikrai atsipirks.